Akademia
Górniczo Hutnicza
Wydział Fizyki
i Informatyki Stosowanej
pl en login
 
 
 
 
O nas

Katedra powstała dzięki połączeniu Zakładu Elektroniki Jądrowej oraz Zakładu Fizyki Cząstek Elementarnych i Detektorów na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej AGH w 2006 roku. Zespół złożony z ponad 40 naukowców, techników, doktorantów i studentów corocznie przyczynia się do powstania ponad 100 publikacji w renomowanych czasopismach z dziedziny fizyki i elektroniki. Obecnie pracownicy Katedry biorą udział w siedmiu międzynarodowych eksperymentach zajmujących się badaniami podstawowymi oraz w projektach Uni Europejskiej. Prace prowadzone są w aktualnie biegnących lub niedawno zakończonych eksperymentach (ATLAS, LHCb, RHIC, ZEUS, DELPHI, OPAL) oraz przy planowanych projektach (ILC). Działalność Katedry obejmuje trzy główne profile:

  • Badania oddziaływań fundamentalnych w ramach Modelu Standardowego, jak również prace symulacyjne nowych procesów więcej.
  • Elektronika odczytu więcej.
  • Projektowanie i wykonanie detektorów rejestrujących produkty oddziaływania (detektory gazowe i półprzewodnikowe) więcej.

Tematyka realizowana jest w dwóch zespołach: Zespół Fizyki Cząstek Elementarnych Zespół Elektroniki Jądrowej i Detekcji Promieniowania

 
  Copyright 2008 KOiDC.